Program Örnekleri BA Film Studies
MSc Management
BEng Mechanical Engineering
BSc Biochemistry
BEng Aerospace Engineering
MSc Software Development
MSc Autism Spectrum Disorders
MSc Archeology and Environment
MSc Applied Psychology
BA Archeology
LLM
BSc Food Quality, Safety and Nutrition
BSc Pharmaceutical Sciences
MA in English
Queen's University Belfast
Konum: Belfast
İnternet Adresi: http://www.qub.ac.uk/

Birleşik Krallıklar, Kuzey İrlanda’da yer alan Queen’s University Belfast ilk olarak 1845 yılında Queen Victoria tarafından Queen’s College olarak kurulmuş ve daha sonra 1908 yılında üniversite statüsünde eğitim vermeye başlamıştır.

Russell Group üniversiteleri arasında yer alan Queen’s University Belfast çeşitli akademik araştırma alanlarında uluslararası başarılara sahip bir üniversitedir. 2008 yılında Research Assesment Exercise (RAE) sıralamalarına göre 11 farklı branşta en iyi ilk 10 üniversite arasında yer almıştır.

Üniversitede sunulan lisans ve yüksek lisans alanlarında popüler olan programlar; Accounting and Finance, Cancer Research, Chemical Engineering, Software Development and Computing olmakla birlikte research alanında yapılan çalışmaları yüksek bir standarda sahiptir. Queen's University Belfast, Birleşik Krallıklarda araştırma odaklı bir üniversite olarak anılmaktadır.

 

Üniversitenin yer aldığı Belfast şehri, konum itibarı ile dünyada Tokyo’dan sonra en güvenilir 2. şehir olarak seçilmiştir. Öğrenciler için yaşam masrafları açısından düşük bütçeli bölgeler arasında yer alır. Nüfusu 650.000 olan şehirde bu nüfusun 60.000 kadarını öğrenciler oluşturmaktadır. Belfast’tan Londra’ya ulaşım uçak ile 50 dakika mesafededir.

 

Burslar

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.