Program Örnekleri BSc Management
BSc Economics
BArch Architecture
BEng Product Design and Manufacture
BEng Manufacturing Engineering
MSc International Business
MSc Sustainable Energy Engineering
MSc Advance Materials
BA Art History
MSc Entrepreneurship
LLM Maritime Law
LLM International Law
LLM International Commercial Law
LLB Law
MA Diplomacy
University of Nottingham
Konum: Nottingham

University of Nottingham, 1881 yılında ‘University College Nottingham’ adıyla İngiltere’nin kuzeyinde yer alan Nottingham şehrinde kurulmuş bir araştırma üniversitesidir. 1948 yılında ‘üniversite’ derecesine yükselerek bugünkü ismini almıştır.

 

Üniversite kapsamında yapılan akademik araştırmaların %90’inin uluslararası düzeyde olması, üniversitenin Birleşik Krallık’taki en iyi 30 üniversite arasında bulunması ve kurumların ise alımlarda tercih ettiği okullar içinde olması Nottingham’ı öğrenciler arasında hep popüler bir tercih olarak öne çıkarmaktadır.

University of Nottingham’ın yaklaşık 43000 öğrencisi ve 9000 çalışanı vardır. İngiltere’deki en büyük ve güzel kampüslerden birine sahip olan üniversite son yıllarda daha da büyüyerek Nottingham’daki bu ünlü kampüslerine ilaveten Kuala Lumpur, Malezya ve Ningbo, Çin’de de kampüs açarak sınırlarını genişletmiştir. University of Nottingham Malezya ve Çin’de ilk İngiliz kampüs üniversitesini kurma başarısını göstererek, 2001 yılında ‘Kraliçe Girişimcilik Ödülü’ne layık görülmüştür.

University of Nottingham’ın en büyük kampüsü olan ‘University Park Campus‘ 3000 kişilik 12 tane öğrenci yurdu, ödül almış mimariye sahip derslikler, araştırma merkezleri, konferans ve fuar salonları, öğrenci dernekleri, çok sayıda restoran ve eğlence merkezleri ile öğrenciler tarafından çok ilgi görmektedir. Ayrıca University of Nottingham İngiltere içi ve dışı olmak üzere farklı noktalarda konumlanmış 13 kütüphane, çok sayıda elektronik kitap ve gazeteyi de öğrencilerin kullanımına açık tutar iken 500 farklı noktada kablosuz internet erişimi sağlamaktadır. ‘University of Campüs’ 2003 yılından bu yana ‘Yeşil Bayrak dulunu’ (Cıvıc Trust Green Flag Awards) her sene almayı başarmış tek üniversite kampüsü olma unvanını da korumaktadır.
 
Robin Hood’un şehri olarak adlandırılan Nottingham, Ortaçağ ve modern yapılanmamın bir arada olduğu sanatsal ve tarihi bir şehir olarak ön plana çıkmaktadır. Yeşilin bol olduğu şehir çok farklı sosyal aktiviteler sağlarken, üniversitesinin bünyesinde barındırdığı ileri düzeydeki spor merkezleri, sanat galerileri, tiyatro salonları da öğrencilere çok geniş yelpazede, sosyalleşme imkanı tanımaktadır. University of Nottingham 5 fakültesi ve çok kapsamlı araştırma merkezi ile Sanat, Bilim, Sosyal Bilimler, Mühendislik, Tıp ve Sağlık Bilimleri, Mimarlık gibi konularda değişik programlar sunmaktadır. Üniversitenin kendisine ait olan sağlık merkezi NHS’e (Ulusal Sağlık Hizmetleri) bağlı olarak öğrencilerine ve çalışanlarına bu sağlık merkezinden yararlanma olanağı da vermektedir.

 

Burslar
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Jean Monnet bursu kapsamında öğrenciler İngiltere’de 1 senelik master eğitimlerini ve yaşam masraflarını içeren burs olanağına sahip olur.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.