Program Örnekleri BA International Politics
BA Music
BA Film and Media Studies
BA Creative Music Production
BA Dance
BA Drama
BSc Computer Science
BEng Automotive Engineering
BEng Electrical and Electronic Engineering
MSc International Business Management
MSc Mechanical Engineering
MSc Computer and Network Security
BA Architecture
BA Business Management
MA Landscape Architecture
Manchester Metropolitan University
Konum: Manchester
İnternet Adresi: http://www2.mmu.ac.uk/

1824 yılında “Technology, Art and Design from Manchester Mechanics’ Institution” merkezi olarak kurulan Manchester Metropolitan Üniversitesi, 150 yıllık geçmişi ile öne çıkan köklü bir okuldur. Üniversite ayrıca 37.000’in üzerindeki öğrenci sayısıyla Birleşik Krallık’ın lisans alanındaki en büyük kampüs üniversitelerinden biridir.

 

Üniversitede İşletme, Hukuk, Eğitim, Sanat, Sağlık gibi alanları içeren 8 adet fakülte vardır.Akademik konular bakımından çok geniş bir yelpazaye sahip olan üniversitede, lisans öğrencilerine 1000’in üzerinde farklı program sunulmaktadır.Üniversite, 2011 senesinde 56.000’in üzerinde lisans eğitimi başvurusu alarak, Birleşik Krallık’ın lisans alanında en popüler başvuru merkezi olmuştur.
 
Üniversitenin ana kampüsü İngiltere’nin ikinci büyük şehri olan Manchester şehrinin merkezinde bulunur. Diğer dört kampüsü ise şehrin güney bölümündedir. Bir sanayi şehri olan Manchester’da bulunmasının avantajı olarak üniversite, pek çok farklı iş alanlarıyla, fabrika ve üretim merkezlerleriyle güçlü ilişkilerde olan ve öğrencilere kariyerlerini planlama aşamasında sayısız hizmetler sunan İngiliz üniversitelerindendir. Manchester Metropolitan Üniversitesi aynı zamanda “University Alliance” adlı üniversiteler birliğine de üyedir.

 

Burslar

Uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği burslar her bölüm için ayrı olarak düzenlenmektedir. Tüm burslarla ilgili bilgilere okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.