Program Örnekleri BA International Business Management
BA Interior Architecture and Design
BA Tourism and Travel Management
BA Sports Business Management
BA Music Industry Management
BA Film and Broadcast Production
BSc Business Information Technology
MSc Business Psychology
MSc Business Innovation and Creative Entrepreneurship
MSc Architecture, Energy and Sustainability
MSc Animation
BA Animation
BA Architecture
BA Business Management and Marketing
MA Sports Management
MA Spatial Planning and Urbanism Design
MA International Marketing Communications
MA Interior Design
MA Film Making
London Metropolitan University
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.londonmet.ac.uk/

2002 yılında London Guildhall University ve University of North London üniversitelerinin birleşmesi ile kurulan London Metropolitan Üniversitesi, 37.000 öğrencisiyle Londra’nın merkezindeki en büyük üniversitelerden biridir. 190 farklı ülkeden gelen 7000 uluslararası öğrenciye sahip olan okulda 400’un üzerinde program yer almaktadır. Üniversitenin Londra merkezde yer alan 3 kampüsünde öğrencilerine esnek başlangıç tarihi olan çeşitli lisans ve lisansüstü eğitim programları sunmaktadır.

 

London Metropolitan Üniversitesi, uluslararası alanda çalışmalar yürütülen Global Policy Institute ya da EU Trade Commissioner Peter Mandelson gibi pek çok ünlü araştırma enstitüsüne sahiptir. Londra’nın finans merkezinde yer alan kampüsündeki akademik bünyesinde; sektördeki firmalarla güçlü bağlantılarını sürdürmekte ve iş dünyasından pek çok eğitmene kadrosunda yer vermektedir. Kurumsal sponsorları arasında ABN AMRO Management Services, Bank of England, Financial Services Authority, GlaxoSmithKline, HBOS Treasury Services, KPMG, London Stock Exchange, PricewaterhouseCoopers, Royal Bank of Scotland ve Royal Mail gibi sektörlerinde lider çok uluslu şirketler yer alır.
 
LMU'da eğitim görmüş olan mimarlık öğrencileri 2003 tarihinden bu yana sürekli olarak RIBA (Royal Institute of British Architects) tarafından verilen en iyi ödülleri kazanmaya hak kazanmaktadır; 2006 yılındaki ödül töreninde 30 öğrencileri ödül kazanmıştır. Film ve animasyon konusunda da öğrenciler bugüne kadar çeşitli ödüllere layık görülmüştür.
 
Üniversite, Londra’nın en güçlü spor eğitimi okullarından biri olarak kabul edilmektedir. Üniversitede yer alan temel bölümler arasında Mimarlık, Yabancı Diller Bölümü, İşletme, Finans, Ekonomi, Hukuk, Bilgisayar Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler bulunmaktadır. Okulun Londra merkezde çok çeşitli yurt konaklama olanakları vardır.

 

Burslar

Uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği burslar her bölüm için ayrı düzenlenmektedir. Yükseklisans öğrencileri için 1500gbp kadar kısmi burs imkanı sunulmaktadır. Tüm burslarla ilgili bilgilere okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Bora Yüksel
Çise Ayhan

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.