Program Örnekleri BA Advertising and Marketing
MSc Biomedicine
MA Language and Linguistics
BSc Economics
BSc Business Studies
BSc Business Analytics and Consultancy
BSc Biomedical Science
BSc Biochemistry with Genetics
BSc Accounting and Finance
BBA Management
BA Marketing Management
MSc International Business
MSc Management Science and Marketing Analytics
MSc Medical Biotechnology and Leadership
MSc Money, Banking and Finance
MSc Project Management
Lancaster University
Konum: Lancaster
İnternet Adresi: http://www.lancaster.ac.uk/

1964 yılında kurulan Lancaster Üniversitesi, İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan Lancaster şehrinde bulunur. Güçlü öğrenci birliği ve istihdam konusunda verdiği önem ile tanınan üniversite, Birleşik Krallık’ta çok az üniversitenin sunduğu ‘kolej’ sistemini öğrencilere sunar: “Collegiate System” adı verilen sistem sayesinde Lancaster’da öğrenciler söz konusu kolejlerden bir tanesini seçerek öğrenim hayatları boyunca bu seçtikleri kolej grubuna üye olurlar (8 tane lisans, 1 tane yüksek lisans öğrencilerine ait kolejler bulunur).

Lancaster’da eğitim Sanat&SosyalBilimler, Sağlık& Tıp, İşletme, Bilim&Teknoloji olmak üzere dört ana fakültede verilir. Biomedikal araştırmalarda üniversite Birleşik Krallık’ta ilk 3’te yer alırken, Lancaster İşletme Okulu da ülkenin en iyi ilk 5 okulundan biridir. Lancaster üniversitesidünyasıralamalarında ilk %1’lik dilimde yer alır.

Lancaster’da konaklama opsiyonları 2013 yılında Times Higher Education Student Experience Survey tarafından 2012 ve 2013 yılllarında üstüste Birleşik Krallık’ta ikinci en iyi konaklama hizmeti olarak sınıflandırılmıştır ve üniversite uluslararası öğrenci memnuniyetinde %90’ini geçen oranlarla Uluslararası Konaklama Kalite Standartı’na (International Accommodation Qualıty Mark) sahip olan beş kurum arasında yer alır.

Lancaster Üniversitesi kampüsü Lancaster şehrine 3 mil uzaklıktaki Bailrigg’te 360 dönümlük bir arazi üzerinde 1965-1970 yılları arasında kurulmuştur. O günden bugüne Lancaster Üniversitesi Bailrigg kampüsünde 12.000’i geçen öğrenci nüfusu ve 2.500 çalışanıyla İngiltere’nin en iyi üniversiteleri arasında yerini almıştır. Öğrenciler bu kampüste denizin ve dağların oluşturduğu muhteşem manzaranın ve yemyeşil doğanın tadını çıkarabilmektedir. Kampüsten Manchester, Londra ve İskoçya’ya direkt servisler vardır.

Burslar

Uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği kısmi burslar farklı departmanlar için düzenlenmektedir. Tüm burslarla ilgili bilgilere okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Ayça Ataer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.