Program Örnekleri BA Architecture
MA Media and Communication
MA Landscape Architecture
MA Creative Writing
BSc Aircraft Engineering
BA Media and Cultural Studies
BA International Business
MSc International Business Management
MSc Management in Construction
MSc Marketing and Brand Management
MSc Renewable Energy Engineering
BSc Business Management
Kingston University London
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.kingston.ac.uk/

İngiltere’nin hızla büyüyen dinamik üniversitelerinden biri olan Kingston Üniversitesi, Londra’ya 25 dakika uzaklıktaki güvenli lokasyonuyla her yıl artan sayıda uluslararası öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Okul, 132 farklı ülkeden yaklaşık 2636’sı uluslararası olmak üzere 18.861 öğrencisi ve 2060 öğretim görevlisi ile birbirine çok yakın olan 4 kampüste eğitim vermektedir.

1899 yılında Kingston Technical Institute olarak kurulan ve 1992 yılında Kingston Üniversitesi adını alan okul 7 fakülteden oluşmaktadır: Fen Fakültesi, Sanat/ Dizayn ve Mimarlık Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İşletme ve Hukuk Fakültesi, Bilgisayar/ Bilgi Sistemleri ve Matematik Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültesi.

Kingston Üniversitesi, Eylül 2006’da Sunday Times tarafından en modern 10 üniversite arasında gösterilmiştir. Üniversitenin güçlü olduğu bölümler arasında Sanat ve Dizayn, Tarih, Mimarlık, Avrupa Çalışmaları, İşletme bölümleri (AMBA akreditasyonuna sahip) yer alır.Mezunlarının iş bulma kolaylığı ve öğrencilerine iş bulma konusundaki desteği ile öne çıkan üniversitede,lisans eğitimleri süresince pek çok öğrenci bir sene çalışma hakkına sahip olup iş deneyimi kazanırlar. Üniversite hazırlık programları (Foundation Year) hem üniversite bünyesinde hem de üniversitenin yakın çalıştığı Study Group ile yapılan iş birliği dahilinde verilmektedir. Bu hazırlık programlarını başarıyla tamamlayan öğrenciler üniversite lisans programlarına devam garantisi hakkı kazanırlar. Okul, tüm uluslararası öğrencilere konaklama garantisi vermektedir.

Burslar

Uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği, 3500gbp civarında kısmi burs imkanı sunulmaktadır. Tüm burslarla ilgili bilgilere okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Beril Özlük
İpek Mine Gürsel
Hilal Bayraktar
Meriç Tugay

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.