Program Örnekleri BA Liberal Arts
BA Comparative Literature and Film
BA Digital Arts
BSc Economics
MSc Management (International Business)
MSc Management
BSc Marketing
MSc Development Psychology
MSc Applied Drug Discovery
BA Architecture
MSc Finance and Investment
LLM International Commercial Law
MA Architecture and Urban Design
LLB Law
Foundation programlari
MA International Migration
University of Kent
Konum: Canterbury
İnternet Adresi: http://www.kent.ac.uk/

İngiltere’nin Avrupa Üniversitesi olarak adlandırılan Kent, İngiltere’nin güneyinde İngiliz edebiyatının doğduğu ve dünyanın ikinci büyük katedralinin bulunduğu Canterbury şehrinde yer almaktadır.

Brüksel dahil olmak üzere 4 kampüste eğitim veren Kent Üniversitesi, öğrencilerine eğitimlerini uluslararası boyutta devam ettirme fırsatı sunmaktadır. Londra’ya 1.40 dakika tren masefesinde ve Folkestone'da bulunan Eurostar terminaline 30 dakika mesafede bulunan Kent, İngiltere’nin Avrupa’ya en yakın üniversitesidir; Canterbury kampüsündeki öğrencilere şehre yürüyüş mesafesinde olan güzel kampüsündeki konaklama, spor ve sanat ve kültürel (sineması ve tiyatrosu) faaliyetleri ile güvenli ve eğlenceli bir eğitim hayatı sunar.
 

Mezunlarının BBC, IBM, Microsoft, PWC, KPMG, BMW, Channel 4, HSBC gibi şirketlerde görev yaptığı Kent Üniversitesi, başarılı uluslararası öğrencilere eğitimlerine destek olmak için çeşitli burs imkanları da sağlamaktadır. Pek çok lisans programına; endüstriyel ara yıl olarak çalışma devresini de dahil eden Kent’de yer alan akademik bölümler arasında Antropoloji, İngiliz Edebiyatı, Sanat, Film, Finans, İş İdaresi, Yöneticilik, Bigl İletişim, Bilgisayar, Krimonoloji, Kültürel Çalışmalar, Ekonomi, Avrupa Claişmaları, Mimarlık, İç Dizayn, Uluslar arası İlişkiler, Politika, Sağlık Bilimleri, Hukuk gibi konular yer almaktadır.
 
2007'de yapılan National Student Survey sonuçlarına göre Kent Üniversitesi uluslararası öğrenciler tarafından İngiltere'nin en iyi ilk 10 üniversitesi arasında seçildi. Yapılan değerlendirme ardından Kent Üniversitesi'nin son sınıf lisans öğrencilerinin yüzde 89'u eğitimlerinden oldukça memnun çıktı.
 
İngiltere ve Fransa arasında ilk akademik işbirliğini de oluşturmuş olan Kent’in 4 tane Fransız üniversite ile ortak yürüttüğü programlar vardır. Bunun yanısıra Kent Üniversitesince verilen pek çok lisans derecesi mezunlarına profesyonel yeterlilik sınavlarında imtiyaz sağlar.

 

Burslar

Kent Üniversitesi International Office her sene Foundation, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine kısmi olarak ortalama 5000gbp civarında burslar sunmaktadır.Daha fazla bilgi için okulun ilgili web sitesini inceleyebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Büşra Çorbacıoğlu
Emir Akın
Berkay Özdoğu

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.