Keele Üniversitesi hakkında her şey, programlar, referanslar, burslar British Side’da.
">
Program Örnekleri MSc Finance
MPharm Pharmacy
MA Marketing
MA Management
LLM International Law
LLB Law
BSc Forensic Science
BSc Business Management
PhD Psychology
Keele University
Konum: Keele, Staffordshire
İnternet Adresi: http://www.keele.ac.uk/

1949 yılında kurulan ve Birleşik Krallık’ın en geniş kampüsüne sahip olan Keele Üniversitesi, 20.yüzyılın 2.dünya savaşından sonra kurulan ilk üniversitesi olma özelliğine sahiptir.

Birleşik Krallık’ın kalbinde bulunan üniversite, Manchester ve Birmingham’a 1 saat, Londra’ya ise 1.5 saat uzaklıkta bulunmaktadır.

Sunday Times 2011 sıralamalarına göre dünyadaki en iyi 350 üniversite arasında bulunan Keele, Birleşik Krallık’taki üniversiteler içinde ise ilk %25’lik dilim içerisinde yeralır. Keele Ünversitesi’nde, akademik programlar üç fakülte tarafından yürütülmektedir: Pozitif Bilimler, Sosyal - Beşeri Bilimler ve Sağlık Fakülteleridir.

Araştırma programlarının %85’inin dünya standartlarına ve uluslararası öneme sahip olduğu Keele Üniversitesi, Hukuk, Matematik, Tarih, İngiliz Edebiyatı gibi birçok alanda araştırma programları sunmakta, lisans öğrencilerinin iki farklı alanda derece alabileceği, 500 kadar lisans programı bulunmaktadır.

Son 10 yıllık süreçte kampüse 110 milyon poundluk yatırım yapılan KeeleÜniversitesi’nde çok sayıda öğrenci topluluğu bulunmakta, bünyelerinde bulunan Science Park, bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunmaktadır.

Mezunlarının iş bulma oranıyla, Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında ilk 10’da yer alan Keele Üniversitesi’nden, 2010 yılında mezun olan öğrencilerin ilk 6 ay içinde iş bulma oranı %93.8’dir.

Burslar Uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği, farklı departmanlar altında burslar bulunmaktadır. Tüm burslarla ilgili bilgilere okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.
Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.