Program Örnekleri MSc Human Rights and International Politics
BSc Business Management
BSc Computing Science
BSc Genetics
BSc Economics
BEng Aerospace Systems
BEng Civil Engineering with Architecture
BEng Mechanical Design Engineering
MSc International Management and Leadership
MSc Political Communication
MSc Mechanical Engineering and Management
MSc Biomedical Engineering
MSc Development Studies
MSc Applied Neuropsychology
MSc European Studies
MSc Educational Studies
MSc Finance & Management
MSc Food Security
MSc Economics, Banking and Finance
LLM International Commercial Law
BSc Psychology
University of Glasgow
Konum: Glasgow
İnternet Adresi: http://www.gla.ac.uk/

Dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında gösterilen (2014-2015 Times Higher World University Rankings’de 94. sırada; QS Rankings’de 55. Sırada) University of Glasgow, 1451’de kurulmuştur.

Tıp, Ekonomi ve veterinerlik bilimi bölümleri ile ünlü olan üniversitenin akademik programları bağımsız denetim mekanizmaları tarafından düzenli olarak değerlendirilmektedir ve sonuçlara göre üniversite her zaman yüksek sıralarda yerini almaktadır. Dünya tarihine adını yazdırmış Glasgow Üniversitesi mezunları arasında yer alanlar arasında ünlü ekonomist Adam Smith, yazar William Boyd ve aktör Gerard Butler bulunmaktadır.
 

Üniversite, 2008 Research Assessment Exercise’a göre; 33 araştırmaalanında "world-leading" veya "internationally excellent" olarak sınıflandırılmıştır. Araştırma odaklı prestijli ve başarılı üniversitelerin üye oldukları Russell Group'ta yer alan Glasgow, 12 katlı bir binada yer alan ve 2 milyondan fazla kaynağın bulunduğu Avrupa’nın en güçlü akademik araştırma kütüphanesine sahiptir.
 
Sunday Times gazetesine göre 2007 yılında İskoçya’nın en iyiüniversitesi seçilen Glasgow Üniversitesi’nde eğitim verilen lisans ve lisansüstü konular arasında Finans, Ekonomi, Uzay Bilimleri, Arkeoloji, Mimarlık, Yöneticilik, İşletme, İnşaat Mühendisliği, Dişçilik, Eğitim, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Politika, Sosyoloji, Tiyatro, Zooloji bulunur.

 

Burslar

Okul uluslararası yüksek lisans öğrencilerine 5000 GBP ile 10000 GBP arasında burs olanakları sunmaktadır.Daha fazla bilgi için okulun ilgili web sitesini inceleyebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Bahar Kuzubaşıoğlu

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.