Program Örnekleri BA Interior Design
BA Fine Art
BDes Fashion and Textile Design
BDes Digital Culture
BArch Architecture
BEng Product Design Engineering
MSc International Management and Design Innovation
MSc Product Design Engineering
MDes Interior Design
MDes Graphics Illustration Photography
MDes Fashion and Textiles
Master of Fine Art (MFA)
International Foundation (Art and Design)
MArch Architectural Studies
Glasgow School of Art
Konum: Glasgow
İnternet Adresi: http://www.gsa.ac.uk/
Dünya standartlarında sanat ve tasarım eğitimi veren ve Avrupa’nın en iyi mimarlık okulları arasında gösterilen Glasgow School of Art 1845 yılında kurulmuştur.

Yaratıcılığın pekiştirildiği eğitim ortamında, yeni fikirler ve projeler üreten öğrencilerin konusunda uzman ve ünlü akademisyenler tarafından yetiştirildiği Glasgow School of Art’ta her öğrenciye akademik dönem boyunca sınırsız bireysel çalışma alanı olarak okul içinde bir stüdyo alanı tahsis edilir. Yıllardır konusunda isim yapmış, uluslararası yarışmalarda başarıları tescillenmiş pek çok sanatçı, tasarımcı, mimar ve heykeltıraş yetiştirmiş olan GSA, konumu itibarıyla da Avrupa’da genç sanatçılar için kültürel hareketliliği (özellikle müzik alanında) ile çekici bir merkez olan Glasgow şehir merkezinde yer alır.

GSA'da sunulan lisans ve lisans üstü programlar arasında Dizayn (Seramik, İç Mimarı, Mücevher, Gümüş Kuyumculuğu), Tekstil, Görsel İletişim, Ürün Tasarımı, Ürün Tasarımı Mühendisliği, Mimarlık, Resim, Fotoğrafçılık, Başım, Heykelcilik, Çevresel Sanat konuları bulunmaktadır. Okuldan mezun olan öğrenciler Glasgow Üniversitesi dereceleri kazanırlar ve İskoçya'nın genelinde olduğu gibi burada da lisans eğitimi 4 sene sürdüğünden uluslararası öğrencilerden Foundation Year okumaları beklenmez.

Yaz okulları, çeşitli kısa kurslar ve portfolyo hazırlık programları da bulunan Glasgow School of Art Avrupa’daki sanat okulları ile akademik değişim programları bağlantılarına sahiptir, Socrates programı çerçevesinde Türk öğrenciler de bu fırsatlardan yararlanabilir.

Burslar

Okul lisans ve yüksek lisans öğrencilerine çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Daha fazla bilgi için okulun ilgili web sitesini inceleyebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.