Program Örnekleri BA Art History
BA Business Administration
BA Accounting and Finance
BA (Hons) Fine Art
MSc Accounting and Financial Management
MA Theory and Practice of Human Rights
MA Psychoanalytic Studies
LLM Human Rights Law
LLB Law
BSc Economics
BA Liberal Arts
BA International Relations
MSc Global Project Management
University of Essex
Konum: Colchester
İnternet Adresi: http://www.essex.ac.uk/

1964 yılında 122 öğrencisi ve 28 akademik personeli ile eğitimine başlayan University of Essex, kısa süre içinde Birleşik Krallık’taki en iyi üniversiteler listesine girmeyi başarmıştır.

Londra’ya 40 dakika mesafede yer alan Colchester kampüsünün yanı sıra, University of Essex’in, yine doğu şeridinde işletme derslerinin verildiği Southend kampüsü bulunmaktadır.

2000 yılında, East 15 isimli oyunculuk okulu, Essex bünyesine katılarak Loughton kampüsünü oluşturmuştur.2008 yılında yapılan Research Assessment Exercise’da (RAE), sosyal bilimler alanında Birleşik Krallık’taki en iyi üniversite seçilen University of Essex, araştırma kalitesi açısından da en iyi dokuzuncu üniversite unvanına layık görülmüştür. Okul, aynı zamanda ekonomi, sosyoloji, politika ve insan hakları alanlarında da Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biri konumundadır.130 ülkeden yaklaşık 4500’u uluslararası olmak üzere toplam 12 bin öğrenciye ev sahipliği yapan University of Essex, global yapısıyla ilgi çekmektedir.

Okulda, İnsanı Bilimler ve Edebiyat , Fen, ve Sosyal Bilimler Fakültelerinde, lisans ve lisansüstü seviyede Biyoloji, Mühendislik, Matematik, Ekonomi, İşletme, Tarih, Dil Bilimi, Edebiyat, Film, Felsefe, Sanat Tarihi, Hukuk, Psikoloji, Psikanaliz ve Sosyoloji bölümlerinde ders verilmektedir.

Burslar

International Scholarships bursları kapsamında uluslararası öğrencilere okul ücretinin bir bölümünü karşılayan burslar sunulmaktadır: Tüm burs imkanları için okulun web sitesini inceleyebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.