Program Örnekleri MSc Global Project Management
BA Liberal Arts
BA International Relations
MA Theory and Practice of Human Rights
MSc Accounting and Financial Management
MA Psychoanalytic Studies
BA Business Administration
BA Accounting and Finance
BA (Hons) Fine Art
BA Art History
LLB Law
LLM Human Rights Law
BSc Economics
University of Essex
Konum: Colchester
İnternet Adresi: http://www.essex.ac.uk/

1964 yılında 122 öğrencisi ve 28 akademik personeli ile eğitimine başlayan University of Essex, kısa süre içinde Birleşik Krallık’taki en iyi üniversiteler listesine girmeyi başarmıştır.

Londra’ya 40 dakika mesafede yer alan Colchester kampüsünün yanı sıra, University of Essex’in, yine İngiltere’nin doğu bölümünde işletme derslerinin verildiği Southend adlı başka bir kampüsü bulunmaktadır.  Ayrıca 2000 yılında, East 15 isimli oyunculuk okulu, Essex bünyesine katılarak Loughton kampüsünü oluşturmuştur. The Times Good University Guide 2018 En iyi üniversiteler sıralamasında 22. sıradadır ve the Teaching Excellence Framework (TEF 2017) verilerine göre Gold ünvanı ile eğitim kalitesini belgelemiştir. Ek olarak araştırma kalitesi sıralamalarına göre İngiltere’deki en iyi 25. okul olmuştur (TGUG 2018). Öğrenci memnuniyeti anket sonuçlarına göre de ilk 15’te yer almaktadır. Essex’in 75 bini aşan mezun topluluğu arasında Nobel ödüllü bilim insanları, ödüllü yönetmenler, devlet başkanları, sevilen oyuncular, astronotlar bulunur. Sosyal bilimler alanında Birleşik Krallık’taki en iyi üniversite seçilen University of Essex, aynı zamanda ekonomi, sosyoloji, politika ve insan hakları alanlarında da Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biri konumundadır. 147 ülkeden toplam 15,500 öğrenciye ev sahipliği yapan University of Essex, global yapısıyla ilgi çekmektedir. 

Okulda, İnsani Bilimler ve Edebiyat, Fen, ve Sosyal Bilimler Fakültelerinde, lisans ve lisansüstü seviyede Biyoloji, Mühendislik, Matematik, Ekonomi, İşletme, Tarih, Dil Bilimi, Edebiyat, Film, Felsefe, Sanat Tarihi, Hukuk, Psikoloji, Psikanaliz ve Sosyoloji bölümlerinde ders verilmektedir.

150’den fazla öğrenci topluluğu ve spor kulübü, kampus konaklama seçenekleri ile eğitim kalitesinin yanı sıra öğrencilerine sosyal aktivite bakımından da sınırsız seçenekler sunmaktadır.

Burslar

International Scholarships bursları kapsamında uluslararası öğrencilere okul ücretinin bir bölümünü karşılayan burslar sunulmaktadır: Tüm burs imkanları için okulun web sitesini inceleyebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.