Program Örnekleri BA Architecture
MSc Financial Management
MSc Education
MSc Counselling
MSc Computer Science
MSc Children’s and Young People’s Mental Health
MBA
MA International Relations
MA Business and Economics
LLM Criminal Law
LLM Commercial Law
LLM
LLB Law
BSc Psychology
BSc Neorscience
BSc Computer Science
BEng Mechanical Engineering
BEng Engineering
MSc International Business
MSc Marketing
MSc Modern and Contemporary Art: History, Curating and Criticism
MSc Sustainable Energy Systems
University of Edinburgh
Konum: Edinburgh
İnternet Adresi: http://www.ed.ac.uk/home

University of Edinburgh, 1580’li yıllarda kurulmuş olan köklü ve prestijli bir üniversitedir. Unesco tarafından dünya kültür mirasları listesinde bulunan Edinburgh şehrinde yer alan üniversite, İskoçya’daki en eski 4.üniversitedir.

Uluslararası akademik arenada tanınan bir okul olan Edinburgh, her sene 50.000’e yakın başvuru almakta olup, başvuru sayısı bakımından Birleşİk Krallık’taki en yüksek orana sahip olan 3.büyük üniversitedir. Üniversiteden mezun olan kişiler arasında Charles Darwin, James Clerk Maxwell, David Hume, Adam Smith, Gordon Brown ve A.Graham Bell bulunur.

Üniversitede Tıp, Mühendislik, Hukuk, Yönetim, Ekonomi, Sosyal Bilimler, Felsefe, Biyoloji, İngilizce ve Mimarlık gibi pekçok değişİk konuda eğitim programı yer almaktadır. Birleşik Krallıklar’ın araştırma odaklı üniversitelerinin oluşturduğu prestijli Russell Group’a üye olan Edinburgh, 2014 – 2015 THE dünya üniversite sıralamasında ilk 40’ta yer alan en iyi üniversiteler arasına girmiştir. Devletin yaptığı resmi araştırma sıralamalarında (RAE, 2008) Birleşik Krallık’ın en iyi 4. üniversitesi olarak seçilmiştir. Edinburgh özellikle uluslararası bağlantıları ile öne çıkmaktadır, The Coimbra Group ve LERU akademik araştırma gruplarında yer alan Oxford ve Cambridge dışındaki tek Birleşik Krallıklar üniversitesidir.

Üniversite öğrencilerine eğitimleri süresince değişik konaklama opsiyonları ve programlarına hazırlık İngilizce eğitim seçenekleri sunmaktadır. Özellikle üniversitenin dil merkezi akademik, öğretmenlere yönelik İngilizce programları konusunda uzman bir merkezdir.

Burslar

Global Scholarship adı altında kısmi tutarda, hem yüksek lisans hem de doktora için, her yıl belli oranda uluslararası öğrenciye burs verilmektedir. Burs ile ilgili detaylı bilgiye okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.