Program Örnekleri BA Advertising
BA Acting
MSc Financial Management
MSc Clinical and Community Psychology
MSc Business Psychology
MSc Biomedical Immunology
MA Education
BSc Architecture
BEng Civil Engineering
BA Fashion Design
BA Event Management
University of East London
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.uel.ac.uk/

Temelleri 1892 yılına dayanan University of East London, 1992 yılında üniversite statüsünde eğitim vermeye başlamış olup, dünyanın 120 ülkesinden gelen 28000 öğrencisiyle Birleşİk Krallık’ın en hızlı gelişen üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

Avrupa’nın en büyük kentsel yenileme projesinin gerçekleştirildiği bölgesinde yer alan University of East London, Londra merkezine yarım saat uzaklıktaki Stratford ve Docklands kampüslerine yapılan 170 milyon poundluk yatırımlarla öğrencilerin ve endüstrinin ihtiyaçlarına yönelik, yenilikçi ve modern bir kampüs ortamı sunmaktadır.

Muhasebe, İşletme, Mimarlık, Dizayn, Hukuk, Medya, İletişim, Psikoloji, Eğitim ve çeşitli sanat dallarında çok sayıda lisans ve yüksek lisans programları sunan University of East London’da araştırma programlarının %78’i Research Assessment Exercise (RAE-2008) ölçümlerine göre uluslararası geçerliliğe sahiptir.

University of East London mezunlarının %93’u mezuniyetten 6 ay sonraki sürece kadar işe girmekte ya da akademik programlara dahil olmaktadır ve mezunları arasında devlet, endüstri, finans, medya ve sanat alanlarında önemli figürler yer almaktadır.

Burslar

East London, uluslarası öğrencilere kısmi ya da tam okul ücretlerini kapsayacak şekilde iki farklı burs sunmaktadır. Bu burslar için öğrenciler, üniversite program başvuruları ile birlikte değerlendirilmektedir.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.