Program Örnekleri BA Journalism
BA English Language
BSc Biomedical Science
BSc Economics and Management
BSc Economics
BSc Architecture
BEng Civil Engineering
MSc Urban and Regional Development
PhD in City & Regional Planning
PhD Law
MSc Psychiatry
MSc Strategic Marketing
MSc Structural Engineering
MSc Logistics and Operations Management
MSc International Management
MSc Finance
LLM International Commercial Law
LLM Human Rights Law
Cardiff MBA
LLM
Cardiff University
Konum: Cardiff
İnternet Adresi: http://www.cardiff.ac.uk/

Birleşik Krallık'ın ve Galler bölgesinin araştırma alanında önde gelen üniversitelerinden olan Cardiff University, Galler'in başkenti Cardiff şehrinde 1883 yılında kurulmuş köklü bir üniversitedir. Bir şehir üniversitesi olan Cardiff, şehir merkezine yaklaşık 5 dakika yürüyüş mesafesinde yer almakta ve akademik binaları, yurtları ve Öğrenci Birliği birbirine kısa yürüyüş mesafesinde yakın bir alan içinde bulunmaktadır.

27.000 öğrencisi ve 6.000 akademisyeni ile küçük bir kent nüfusuna sahip olan üniversite öğrencilerinin %17'sini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

University of Cardiff, İngiltere'nin üst seviyedeki üniversitelerinden Oxford ve Cambridge’in de dahil olduğu Russell Group’ta yer almakta; sosyal bilimler, fizik, sağlık, mühendislik ve teknoloji alanındaki araştırma çalışmaları konusunda uluslararası arenada gerek öğrencileri gerekse akademisyen kadrosu ile tanınmaktadır. Üniversitenin tüm departmanlarında araştırma çalışmaları yapılmakta ve aynı anda devam eden 1000'in üzerinde araştırma projesi desteklenmektedir. 2007 yılında Tıp alanında Nobel ödülü kazanan Prof Sir Martin Evans da Cardiff üniversitesi School of Bioscience'ta görev yapmaktadır. Cardiff'te sunulan eğitim konu başlıklarından bazıları Gazetecilik, Mimarlık, İşletme, Biyoloji Bilimleri, Kimya, Şehir Planlaması, Dişçilik, Bilgisayar Bilimleri, Mühendislik, Avrupa Çalışmaları, Hukuk, Matematik, Psikoloji, Fizik ve Astronomi... vb&'dir.

Cardiff öğrencilerine çeşitli konaklama, kütüphane, bilgisayar merkezleri sunmakta ve ayrıca JobShop adı verilen bir servisle kariyer/ iş olanakları konusunda ücretsiz yardımcı olmaktadır. Üniversitenin bünyesinde bulunan Cardiff Manufacturing Engineering Centre (MEC)'da ARGE çalışmaları yapılmakta ve 100'un üzerindeki şirketle (IBM, SAP, Daimler, Siemens gibi) ortak projeler sürdürülmektedir. 2008 Aralık ayında devletin yaptığı resmi sıralamalarda (Research Assesment Exercise) Cardiff, İşletme alanında 4. sırada, Psikiyatri ve Klinik Psikoloji'de 2.sırada, Dişçilik'te 6.sırada, İnşaat Mühendisliği ve Şehir/ Kent Planlaması'nda 3.sırada yer almıştır.

Burslar

Yüksek lisans öğrencilerine yaşam masrafları ve okul ücretleri için kısmi burslar sunulur. Lisans öğrencilerine yine kurs ücretleri üzerindenbelli oranda indirim burs imkanları vardır. Burs imkanları ile ilgili güncel bilgileri okulun internet sayfasından takip edebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Umut Metin
Pelin Dinç
Pınar Oruç
Yasemin Karadağ
Su Demircioğlu

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.