Program Örnekleri BA Architecture
MSc Finance and Investment
MArch Architecture
MA Interior Design
MA Creative Media
BSc Sport Business Management
BSc Computer Science
BSc Business with Finance
BA International Tourism Management
MSc International Tourism Management
MSc Marketing (Branding and Communications)
University of Brighton
Konum: Brighton
İnternet Adresi: http://www.brighton.ac.uk

University of Brighton, İngiltere’nin güneyinde Brighton, Eastbourne ve Hastings bölgelerinde yer alan 5 kampüsü ve yaklaşık 21.000 öğrencisi ile Birleşik Krallık’ın en büyük üniversitelerinden biridir. Yeni üniversiteler arasında yer almasına rağmen, bünyesinde bulunan Tıp okulu ve Sanat Dizayn bölümleri ile öne çıkan okulun Tıp programları University of Sussex ile beraber sunulmaktadır (The Brighton and Sussex Medical School).

Son araştırma ve eğitim kalite sıralamalarında yüksek puanlar alan okulda sunulan temel program başlıkları; Tıp, Sanat ve Dizayn, Mimarlık, Eğitim, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Finans ve Pazarlamadır. Üniversitenin 4 senelik Moda Tekstil bölümüne devam eden öğrenciler eğitimleri sırasında İngiltere yani sıra Amerika, İtalya, Fransa gibi ülkelerde iş deneyimi alma şansı elde ederler. 2007 yılında yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan mezunlarının %84’u direkt kariyerlerine başlamışken, %2’si eğitime devam etmeyi seçmiştir.

Brighton ve Eastbourne kentleri öğrencilere canlı bir sosyal ortam ve çeşitli Part-Time çalışma olanakları sunmaktadır. Brighton’da yaşam masrafları yurtta kalan öğrenciler için çok daha uygun olmaktadır. Ayrıca University of Brighton için 1992 yılından itibaren 100 milyon pound değerinde yatırım yapılmıştır.

University of Brighton, uluslararası öğrencilere Akademik İngilizce, IELTS sınav hazırlığı, Pre-masters, Foundation gibi lisans ve lisansüstü eğitime hazırlık programları sunmaktadır. Üniversite eğitimleri sırasında da öğrenciler İngilizce dil gelişimleri konusunda dönem içi dil programlarına aktif olarak katılarak eğitimlerinin yanı sıra destek alırlar.

Burslar

Her sene belirli oranda uluslararası öğrencilere sunulan 4000gbp tutarında eğitim bursları bulunur. Detaylara okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Berkay Ören

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.