Program Örnekleri MSc International Tourism Management
BA International Tourism Management
MSc Marketing (Branding and Communications)
MArch Architecture
BA Architecture
MSc Finance and Investment
BSc Computer Science
BSc Business with Finance
BSc Sport Business Management
MA Interior Design
MA Creative Media
University of Brighton
Konum: Brighton
İnternet Adresi: http://www.brighton.ac.uk

University of Brighton, İngiltere’nin güneyinde Brighton ve Eastbourne bölgelerinde yer alan 4 kampüsü ve yaklaşık 3.000’i uluslararası, toplam 21.000 öğrencisi ile Birleşik Krallık’ın en büyük üniversitelerinden biridir.  Yeni üniversiteler arasında yer almasına rağmen, sanat, moda, yapı, mühendislik, turizm- otelcilik, spor bilim ve eğitim alanlarında öne çıkan okulun tıp programları University of Sussex ile beraber sunulmaktadır (The Brighton and Sussex Medical School).

Son araştırma ve eğitim kalite sıralamalarında yüksek puanlar alan University of Brighton’da The Research Excellence Framework 2014 (REF) verilerine göre yapılan akademik yayımların %92’si literatüre yön veren, başarılı yayınlar olarak nitelendirilmiştir. Üniversitenin 4 senelik Moda Tekstil bölümüne devam eden öğrenciler eğitimleri sırasında İngiltere yani sıra Amerika, İtalya, Fransa gibi ülkelerde iş deneyimi alma şansı elde ederler. Ayrıca üniversite bünyesinde sunulan birçok yüksek lisans programı da bir yıllık iş tecrübesi şansı tanımakta ve öğrencilerini profesyonel iş dünyasına da hazırlamaktadır.

Brighton ve Eastbourne kentleri öğrencilere canlı bir sosyal ortam ve çeşitli Part-Time çalışma olanakları sunmaktadır. Brighton’da yaşam masrafları yurtta kalan öğrenciler için çok daha uygun olmaktadır. Ayrıca University of Brighton için 1992 yılından itibaren 100 milyon pound değerinde yatırım yapılmıştır.
 

Brighton’da yıl boyunca düzenlenen müzikten sanata, bilimden dijital dünyaya uzanan çeşitli festivaller de öğrencilerine ders dışı aktiviteleri için oldukça kapsamlı seçenekler sunmaktadır. Ayrıca üniversitenin bünyesinde 100’ü aşkın öğrenci kulübü, 60 spor takımı, radyo ve TV yayınları yapan merkezleri vardır ve öğrencilerin sosyal yaşamlarına yönelik kültürel aktiviteler organize edilmektedir.


University of Brighton, uluslararası öğrencilere Akademik İngilizce, IELTS sınav hazırlığı, Pre-masters, Foundation gibi lisans ve lisansüstü eğitime hazırlık programları sunmaktadır. Üniversite eğitimleri sırasında da öğrenciler İngilizce dil gelişimleri konusunda dönem içi dil programlarına aktif olarak katılarak eğitimlerinin yanı sıra destek alırlar.

Burslar

Her sene belirli oranda uluslararası öğrencilere sunulan 4000gbp tutarında eğitim bursları bulunur. Detaylara okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Berkay Ören

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.