Program Örnekleri BA Tourism Management
BA Event Management
MSc Management with Marketing
MSc International Tourism Management
MSc International Business Management
LLM International Tax Law
LLM International Commercial Law
MA Anthropology and Cultural Politics
Bournemouth University
Konum: Bournemouth

İngiltere'nin güneyinde Londra'ya 2 saat uzaklıkta güzel ve sakin bir sahil kentinde yer alan Bournemouth Üniversitesi, 130 değişik ülkeden gelen 1600 uluslararası öğrencisi ile modern ve kozmopolit bir yapıya sahiptir.

Toplam 16.000 öğrencinin eğitim gördüğü birbirine yakın lokasyonda bulunan kampüslerden oluşan Bournemouth Üniversitesi’nde 7 temel akademik okul bulunmaktadır: İşletme, Çevre Koruma Bilimleri, Dizayn/ Mühendislik ve Bilgisayar, Sağlık ve Toplum Çalışmaları, Hukuk, Medya, İşletme okulları.

Bournemouth Üniversitesi Medya Okulu İngiltere’de bu alanda Centre of Vocational Excellence yani Mükemmel Eğitim Merkezi Derecesi alan tek okuldur; İletişim, Reklam, Gazetecilik, Halka İlişkiler, Medya, İşletme, Turizm ve Konaklama, Spor, Bilgisayar Animasyonu gibi konularında oldukça güçlüdür. İngiltere'nin Ulusal Animasyon Merkezi, Bournemouth Üniversitesi'nin kampüsünde yer almaktadır; bu konuda eğitim görmüş mezunları bu endüstrinin önde gelen kuruluşlarında görev yapmaktadır (Örneğin Shrek ve Happy Feet film kadrolarında görev almıştır). Üniversitenin modern endüstrinin ihtiyaçlarına göre iş dünyasıyla ortaklaşa hazırlayarak sunduğu çok çeşitli konularda profesyonel programları vardır. Bazı medya programlarına devam eden öğrenciler programları esnasında BBC’de staj yapma imkanı bulurlar ve böylece eğitimleri sırasında, mezun olduktan sonra sürdürebilecekleri profesyonel bağlantılar kurma şansına sahip olurlar. Bournemouth Üniversitesi ayrıca 2008 üniversite sıralamalarına göre Guardian gazetesi tarafından Turizm ve Konaklama konusunda eğitim veren en iyi İngiliz Üniversitesi olarak seçilmiştir.

Bournemouth Üniversitesi farklı kampüslerde eğitim verir, aralarında sürekli öğrenci servisi bulunan ve birbirine yakın mesafede olan bu kampüslerinde farklı akademik birimler ve konaklama imkanları bulunur. Üniversitede Eylül ve Ocak başlangıcı olan üniversite hazırlık (Foundation Year) programları ile İngiltere’de lisans eğitimine başlamak isteyen öğrencilere esnek başlangıç tarihi sunabilmektedir. Pek çok Master programında da Ocak başlangıcı olan Bournemouth’da uluslararası öğrencilere yönelik çok çeşitli burslar bulunmaktadır.

Burslar

Bournemouth lisans öğrencilerine 1000gbp tutarında burs sağlamaktadır. Burs farklı fakülteler altında sunulmaktadır. Gerekli bilgiye okulun ilgili internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Yüksek lisans öğrencileri için sunulan kısmı burslara ise bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Gizem Atayılmaz
Tutku Kısar

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.