Program Örnekleri BSc Business Administration
BSc Computer Science
BSc Management
BSc Economics
BEng Electrical and Electronic Engineering
MSc Management
MSc International Management
MSc Marketing
MSc Automotive Engineering
MBA
MSc Finance
BSc Psychology
University of Bath
Konum: Bath
İnternet Adresi: http://www.bath.ac.uk/

University of Bath İngiltere'nin UNESCO tarafından 1987 yılında 'World Heritage Site' olarak seçilmiş olan tarihi güzellikteki Bath şehrinde yer alan bir kampüs üniversitedir.

Times, Independent ve Guardian gazetelerinin yaptığı en iyi İngiliz Üniversiteleri sıralamalarındaki başarılı konumunu koruyan üniversite, 1966 yılında 'üniversite' derecesine yükselmiş olan ve aslen 1856 yılında kurulmuş eski bir ticaret okuludur. Bath Üniversitesi kurulduğu yıldan itibaren endüstri ile bağlantıda olan programları, yerel ve sosyal kuruluşlarla olan güçlü bağları ile öğrenciler tarafından ilgi çekmektedir.

13000 öğrencisi ve 2700 çalışanı ile büyük bir üniversite olan Bath'ta sunulan eğitim konu başlıkları Mimarlık, İdari Bilimler, Ekonomi, Psikoloji, Mühendislik Bilimleri, Avrupa Çalışmaları ve benzeri alanlardır. Üniversite lisansa hazırlık, lisans ve yüksek lisans düzeylerinde pek çok farklı program sunmaktadır. Uluslararası öğrencilere çeşitli alanlarda kısmı burs imkanları sunulur. Üniversitede sunulan MBA programı ve işletme master programları özellikle en popüler olan eğitim seçenekleri arasındadır.

Üniversite 2008 yılında yeni açılan Woodland Court Housing Complex ile öğrencilere sunduğu yurt seçeneklerini de artırmıştır. Bath kampüsünde sene boyunca devam eden çeşitli sosyal etkinlikler ve zengin spor imkanları bulunur, üniversitenin Öğrenci Birliği geçtiğimiz yıllarda İngiltere'nin en iyi üç öğrenci birliği arasında seçilmiştir.

Burslar

Uluslararası öğrencilere 1000- 5000gbp aralığında burs imkanları sunulmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için okulun burslarla ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Batuhan Kol
Ahmet Ketancı

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.