Program Örnekleri BSc Industrial Product Design
BEng Design Engineering
BEng Product Design Engineering
MSc International Business
MSc Operational Research and Performance Management
MSc Product Design Innovation
MSc Biomedical Engineering
MBA
MSc Engineering Management
MSc Finance & Investments
Aston University
Konum: Birmingham
İnternet Adresi: http://www.aston.ac.uk/

AMBA, AACSB ve EQUIS akreditasyonuna sahip olan Aston Business School, Financial Times’in 2007 sıralamalarında İngiltere'de LSE’den sonra gelen ikinci en iyi işletme okulu seçilmiştir. Aston Üniversitesi'nin sanayi şirketleri ile olan ilişkisi ve Birmingham şehrinin ekonomik gücü, öğrencilerin eğitimleri süresince ve sonrasında önemli bağlantılar oluşturabilmelerini sağlamaktadır.

1985 yılında kurulan Aston Üniversitesi, İngiltere’nin en büyük ikinci şehri olan Birmingham’da yer alan bir kampüs üniversitesidir. 2008 yılında yapılan The Good University Guide sıralamalarında 113 İngiliz Üniversitesi arasında 12. seçilen Aston Üniversitesi’nin mezunlarının ilk 6 ay içinde iş bulma oranları %84’tur.

Aston Üniversitesi’nde İşletme, MBA, İngilizce ve Dil Bilimleri, Avrupa Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler, Biyomedikal, Bilgisayar, Kimya Mühendisliği, Pazarlama ve Sosyoloji gibi çeşitli programların yanı sıra MBA alanında distance learning programları da sunulmaktadır.

Üniversitede aynı zamanda 1 sene süren lisansa hazırlık programları (foundation year) ve yüksek lisansa hazırlık olan pre-masters programları sunulmaktadır. Foundation senesini başarıyla tamamlayan öğrenciler lisansa devam etme hakkına sahip olurlar.

Burslar

Okul birçok farklı departman altında okul ücretlerini kismi olarak karşılayan burs olanakları sağlamaktadır. Üniversitenin ve fakültelerin verdiği lisans, yüksek lisans ve doktora burslarına dair bilgileri web sitesinden inceleyebilirsiniz:

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.