Program Örnekleri BA International Politics with Intelligent Studies
MSc Intelligent Systems
BSc Equine Science
MSc Software Engineering
MSc Livestock Science
MSc International Business Management
MSc Animal Science
BSc Equine Science
BSc Agriculture
LLB Criminal Law
MA International Security
MA International Relations
MA Creative Writing
Aberystwyth University
Konum: Aberystwyth
İnternet Adresi: http://www.aber.ac.uk/en/

Aberystwyth Üniversitesi’nin kuruluş öyküsü modern Galler tarihinin en romantik ve destansı hikayelerindendir. 1850'lerden itibaren Galler'de köklü bir üniversite kurabilmek amacı ile Hugh Owen liderliğinde bir grup vatansaver tarafından kamu ve özel kaynakların desteği ile kurulma çalışmaları başlamıştır.

1872'de Aberystwyth'in kıyı kesiminde inşaası henüz bitmemiş bir otel binasında açılan üniversite akademik hayata 26 öğrenci ve 3 akademisyen ile başlamıştır. Kuruluşundan sonra ilk yıllarda üniversite varlığını sürdürebilmek için mücadele etmiş, birkaç yardımsever bireyin cömertliği sayesinde ayakta kalmayı ve Galler halkının yardımı ile daha da köklü bir üniversite haline gelmeyi başarmıştır. Dikkate değer ve gurur verici bir atılım olarak üniversite, bayan öğrencilerin eğitimine katkıda bulunarak, bu alanda eğitime destek olan ilk kurumlardan biri olmuştur.

1960’li yıllarda üniversite sahil kıyısından Penglais isimli kampüse taşınmıştır. Dağlarla çevrili olan ve muhteşem bir görüntüye sahip olan Aberystwyth şehri, Birleşİk Krallık'taki en güvenli bölgelerden birinde yer alır. Yeni binaların, yurtların ve oldukça ihtişamlı bir sanat merkezinin bulunduğu Penglais kampüsünde öğrenciler için çok çeşitli spor aktiviteleri bulunmaktadır. Galler Hükümeti'nin Biyoloji, Çevre ve Kırsal bilime olan desteği son zamanlarda yapılan en büyük yatırım olmuştur. National Library of Wales (Galler Ulusal Kütüphanesi) ve dünya kalitesinde araştırma ve eğitim merkezi olan IBERS, Institute of Biological, Environmental and Rural Sciences (Biyoloji, Çevre ve Bölge Bilimleri) Aberystwyth kentinde yer alır.

2007'de Aberystwyth, Birleşik Krallık'taki en iyi üniversite şehri olarak seçilmiştir. Aberystwyth Üniversitesi, İngiltere'de öğrenci memnuniyeti açısından Times'in 2008 "İyi Üniversiteler" rehberinde ilk sırada yer alır. Üniversitede sunulan lisans ve yüksek lisans programlarından bazıları: Uluslararası Siyaset, Bilgisayar Bilimleri, Sanat, Matematik, Tarih, Hukuk, Film ve Televizyon Çalışmaları'dır.

Burslar

Üniversite Türk öğrencilere akademik başarılarına bağlı olarak 2000gbp ya da 3000gbp tutarında burs imkanı sağlamaktadır. Aberystwyth başvuru yapan öğrencileri burs için de değerlendirmektedir. İlgili internet sitesi için lütfen tıklayınız

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.