Program Örnekleri MSc Advanced Chemical Engineering
MSc Advanced Motorsport Engineering
MSc Aerospace Materials
MSc Aircraft Engineering
MSc Applied Nanotechnology
MSc Astronautics and Space Engineering
MSc Materials for Energy Systems
MSc Environment and Public Policy
MSc Finance and Management
Msc Food Chain Systems
MSc Finance & Management
Cranfield University
Konum: Cranfield

Cranfield University, sadece yüksek lisans eğitimi konusunda uzmanlık veren bir üniversite olarak; bilim, teknoloji, mühendislik ve yönetim alanlarında lider ve yenilikçi uzmanlar yetiştirmektedir.

Dünyada kendi havaalanına sahip olup işleten birkaç üniversiteden biri olan Cranfield Universitesi’nde havacılık, uçuş güvenliği, uzay bilimleri gibi alanlarda sunulan eğitimler öne çıkmaktadır. Dünyada sadece 3 tane bulunan FIA onaylı Formula 1 kaza test merkezlerinden bır tanesini bünyesinde bulunduran üniversitede, 35 Milyon £ değerinde Aerospace Integration Research Centre da yer almaktadır.

İş dünyası ve endüstri bağlantıları çok güçlü olan bu okulun Airbus, Jaguar Land Rover, Rolls-Royce, Unilever, EasyJet, Coca-Cola, Uk Civil Avation Authorty gibi yerlerle onemli bağlantıları bulunmaktadır. İngiltere Savunma Bakanlığı ile yürüttüğü projelerile tanınan Cranfield Üniversitesi Teknoloji Parkı 50’den fazla şirkete ev sahipliği yapmaktadır. 4430 öğrencisinin 2215 tanesi, 110 farklı ülkeden gelmekte olan okul, öğrencilerine uluslararası bir kampüs ortamı sunmaktadır.

Savunma ve Guvenlik, Enerji, Tarım, Su, Ulaşım gibi alanlarda sundugu master ve doktora programlarını yanı sıra Cranfield School of Management ile İşletme eğitimi ve araştırmaları konusunda 50 yıllık bir deneyime sahiptir. Cranfield School of Management, tüm dünyadaki İşletme okullarını ve programlarını belli kriterlere göre akredite eden 3 grup tarafından onay alan sayılı okullardandır: AACSB International (the Association to Advance Collegiate Schools of Business), EQUIS (European Quality Improvement System) and AMBA (the Association of MBAs). Forbes - En iyi 10 uluslararası işletme okulları arasında yer alan okul, 2017 Economist sıralamalarında MSc Management bölümü ile en iyi UK üniversitesi olmaya hak kazanmıştır.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.