Program Örnekleri MSc Management
BA Politics
MA Theology and Religion
MSc in Archaeological Science
BSc Environmental Geoscience
BSc Geophysics with Geology
BA Philosophy, Politics and Economics
BA Accounting and Finance
MSc Finance (International Money, Finance and Investment)
MSc Islamic Finance and Management
MSc Marketing
PhD Law
Durham University
Konum: Durham
İnternet Adresi: https://www.dur.ac.uk/

Köklü gelenekleri ve modern değerleri ile dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasında gösterilen Durham University, kolej üniversitesi yapısıyla yüksek kalitede eğitim veren Birleşik Krallık’ın en saygın üniversitelerindendir.

QS World 2017 sıralamalarında aralarında Hukuk, Tarih ve İngilizce gibi alanların da bulunduğu 8 bölümü dünyada ilk 50’de yer alan Durham, The Guardian University Guide League Table 2018 sıralamalarında UK içinde en iyi 4.üniversite seçilmiştir. Toplamda 25 departmanı bulunan 16 adet kolejinde, 200’ün üzerinde lisans programı ve 130 yüksek lisans programı sunulmaktadır. Hukuk, Antropoloji, İşletme, Yer Bilimleri, Teoloji, Biyoloji, Kimya, Eğitim, Psikoloji, Mühendislik ve daha birçok alanda eğitim veren Durham, Russel Group üyesi olan prestijli UK üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Tarihi Durham Katedrali’nin bulunduğu Durham şehrinde yer alan üniversitenin, City ve Queen’s Campus-Stockton adında iki farklı kampüsü bulunmaktadır. Durham şehri aynı zamanda Unesco tarafından korunmakta olan bölgeler de içermektedir.

Okulun Queen's kampüsünde International Study Centre ile ortak olarak lisans ve yüksek lisans hazırlık (International Foundation Year ve Pre Master) programları sunulmaktadır. Programların başarı ile bitirilmesi şartı ile öğrencilere belirli konulardaki Lisans ve Yüksek Lisans programlarına devam etme hakkı sunulmaktadır.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.