Program Örnekleri Undergraduate Summer School
Academic Summer School Modules
University of Edinburgh, International Summer School
Konum: Edinburgh

Edinburgh Üniversitesi Uluslarası Yaz Okulu programı, 1583 yılında kurulan ve 430 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan üniversitenin ana kampüsünde sunulmaktadır. Bu program ile öğrenciler, İskoçya’nın tarihi ve güzelliğiyle büyüleyen başkenti Edinburgh’da değişik konularda (Edinburgh: Edebiyat Şehri, İş Hayatında İletişim ve Sosyal Medya, Film Çalışmaları & Edinburgh Uluslararası Film Festivali gibi) akademik eğitim alma şansı bulur.

Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu’da 130 farklı milletten öğrencileri ağırlayan program, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine uygun modüller sunmaktadır. Öğrenciler, üniversite bünyesinde aldıkları kredili dersleri, kendi okullarında saydırabilirler. 18 yaş üstü lise öğrencileri ise kredisiz derslere katılabilirler. Her üç seviye için de öğrencilerden IELTS 6.5 seviyesinde İngilizce bilgisi beklenmektedir.

Sinema ve Felsefe, Sosyal Medya, Mimarlık ve Şehir Planlama gibi konularda eğitim almak isteyen öğrenciler Temmuz ve Ağustos ayları süresince akademik olarak bilgi birikimlerini pekiştirirken, kültürel olarak kendilerini geliştirebilir ve dünyanın dört bir yanından arkadaş edinebilirler.

Edinburgh eski şehir merkezinde yer alan Edinburgh Üniversitesi, öğrencilere yaz okulu süresince kampüs yakınında konaklama imkanı sağlamaktadır. Öğrenciler kampüste yer alan kütüphanede ders çalışabilir, şehirde yer alan müze ve galerileri gezebilirler. Yaz Okulu programı dahilinde, Edinburgh Kalesi, İskoç Parlamentosu, Kral Arthur tepesi’ne ziyaretler düzenlenmektedir.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.