Program Örnekleri Academic Summer School Modules
SOAS Summer School
Konum: Londra

University of London çatısı altında bulunan SOAS, İngiltere’deki okullar arasında sosyal bilimler alanında güçlü konumuyla öne çıkmaktadır.

Özellikle Politika alanında belirli bir coğrafya üzerinde uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için Hukuk ve İnsan Hakları, Politika, Orta Doğu ve Uzak Doğu Göç Tarihi, Kültür ve Toplum gibi cezbedici birçok program sunmaktadır.

SOAS’ın yaz okulu programları, üniversitenin genel kriterlerine paralel olarak hazırlanmaktadır. Londra’da merkezi bir konumda bulunan okulda akademik yaz okuluna katılmak öğrencilere hem Londra’nın kültürel ve sosyal imkanlarından yararlanma hem de SOAS gibi dünyaca tanınan bir okuldaki eğitimlerini özgeçmişlerine ekleme şansı bulurlar.

İnsan Hakları. Hukuk, Uluslarası İlişkiler, Orta Doğu ve Uzak Doğu Politikaları gibi siyasal birçok alanda ders veren yaz okulu programı, güçlü akademik eğitiminin yanı sıra Thames nehrinde gezi gibi birçok sosyal aktiviteyi de içinde barındırır.

Russell Square’deki birçok farklı milliyetten öğrencinin renklendirdiği binasında dünya standartlarında bir kütüphaneye sahip olan okul, öğrencilere kendi yurtlarında konaklama imkanı sağlamaktadır.

 

Burslar

SOAS Akademik Yaz Okulu programı için burs olanağı bulunmamaktadır ancak okulun her yıl belirlenen bir tarihten önce program ücretini ödeyen öğrencilere erken indirim opsiyonu bulunur.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.