Program Örnekleri Undergraduate Summer School
University of Sussex, International Summer School
Konum: Brighton

Sussex Üniversitesi’nin Uluslararası Yaz Okulu, İşletme ve Ekonomi okuluna bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Yaz okulu eğitim ve konaklama olanakları Sussex Üniversitesi’nin kampüsünde sunulmaktadır.

30 farklı ülkeden gelen katılımcıların büyük çoğunluğunu Amerika’dan gelen üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. Sunulan program başlıkları arasında İşletme, Psikoloji, İngilizce, Uluslarararsı İlişkiler ya da Medya gibi konular yer alır.

4’er haftalık iki farklı dönemden oluşan kursta öğreciler dilerse tek döneme dilerlerse iki döneme de kayıt yaptırıp farklı dersler alabilirler. İşletme, fen, edebiyat, siyaset ve psikoloji gibi birçok farklı alandan 60’in üzerinde ders seçeneğini sunan Sussex Yaz Okulu, öğrencilere hem akademik hem de sosyal anlamda uluslarası bir tecrübe katmayı hedefler. Akademik derslerin yanı sıra öğrencilerin İngiliz kültürünü tanıması amaciyle hem Brighton hem de Londra gibi diğer şehirlerde kurs programı dahilinde sayısız sosyal aktiviteler sunulmaktadır.

Sussex Üniversitesi konaklama, kütüphane, yemekhane ve sosyal olanakların tümünü içinde barındıran büyük ve yeşil bir kampüse sahiptir, Yaz okulu öğrencileri kampüs içerisindeki yurtlarda konaklarken tüm bu olanaklardan faydalanabilmektedir. Türkiye’de hem akademik başarısı hem de sosyal olanaklarıyla en iyi bilinen İngiliz Üniversiteleri arasında yer alan Sussex Üniversitesi’nde akademik bir yaz programına katılmak isteyen öğrencilere, Sussex Yaz Okulu, hem okul hayatında hem de profesyonel hayatta birçok değer kazandıracaktır.

Burslar

Sussex Üniversitesi sınırlı sayıda öğrenciye akademik başarılarına bağlı olarak okul ücretinin yarısından muaf olacakları bir burs imkanı sağlamaktadır. Bu burs için öğrenciler belirtilen burs başvuru tarihine kadar ayrı olarak başvuru yapmalıdır.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Ezgi Bozkurt
Üstün Yazar

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.