Program Örnekleri Undergraduate Summer School
Pre-university Summer School
King's College London International Summer Programmes
Konum: Londra

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan, University of London üyesi King’s College London, hem üniversite hem de lise son sınıftaki öğrencilere yönelik, Sanat, Edebiyat, Kültür, Hukuk, İşletme ya da Politika konulu Yaz Okulu programları sunmaktadır.

Üniversite öğrencileri Summer School kapsamında üçer haftalık 2 ayrı döneme katılabilmektedirler. Eğitimlerinin sonunda aldıkları akademik transcripte istinaden aldıkları dersleri Türkiye’deki üniversitelerinde saydırabilme imkanı bulabilmektedirler. Lise öğrencileri ise 2 haftalık yoğun bir program dahilinde istedikleri konuya yönelik yoğun bir eğitime katılmakta ve sosyal/ kültürel açıdan da program dahilinde aktivitelere dahil olmaktadır.

‘Bir derslik olarak Londra’ sloganı ile, Yaz Okulu süresince öğrenciler aldıkları eğitimin yanı sıra Londra’nın gelişmiş ekonomi, kültür ve politik konumu hakkında da bilgi edinebilirler. 90 farklı ülke ve 200’un üzerindeki farklı eğitim kurumundan gelen öğrenciler Londra’nın en merkezi okullarından birinde akademik ve profesyonel hayatları için çok güçlü bir eğitim alabilme şansına sahil olurlar.

Yaz okulu programı sırasında öğrenciler, Kıng’s College London’ın kendi bünyesinde bulunan en yeni ve özel banyolu yurtlarıda konaklayabilirler. Lise öğrencileri için program dahilinde havalimanı karşılaması, yemek, sağlık ve güvenlik hizmetleri de sunulur.
 

Burslar

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Duygu Canik

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.