University of Reading Öğrenci İzlenimleri
Program: MSc International Management
Tarih: 2016-17 Akademik Eğitim Dönemi
Henley Business School Scholarship Award

University of Reading'e bağlı Henley Business School'dan MSc International Management programına kabul almamın ardından British Side tarafından burs olanakları ile ilgili bilgilendirildim. 

Program: PhD Developmental Psychopathology
Tarih: 2014 - 2015 Akademil Eğitim Dönemi
MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Yurtdışı Bursları

Süpervizörlerimin desteğini ve ortak çalışmaya açıklığını, bölümün malzeme sağlama ve lab çeşitliliği, herhangi bir konuda akademik hususta sorununuz ya da fikriniz olduğu zaman öğretim üyelerine çok rahat ulaşabilineceğini ve olumlu bir yaklaşımla karşılanılacağını gördükçe University of Reading'e gelmek, akademik kariyerini düşünen bir öğrenci olarak sahip olduğum en büyük lüks diyebilirim.

Program: MSc Construction Management
Tarih: 2013 - 2014 Akademik Eğitim Dönemi

Reading Üniversitesi yeşillikler içinde oldukça büyük doğal kampüsü ve İngiltere'deki konumu sayesinde biz öğrencilere çok büyük avantaj sağlıyor.

Program: MSc Food Technology and Quality Assurance
Tarih: 2013 - 2014 Akademik Eğitim Dönemi
Jean Monnet Burs Programı

University of Reading, gıda alanında İngiltere’nin en önemli üniversitelerinden biri. Geniş sosyal ve kültürel olanakları, kulüpleri, dil kursları ve spor olanakları ile bir öğrenci için oldukça elverişli.

Program: MSc International Business and Economic Development
Tarih: 2012 - 2013 Akademik Eğitim Dönemi

Gittiğim ilk günden itibaren edindiğim en önemli izlenim İngiliz insanlarının söylenenlerin aksine ne kadar sıcak ve kibar oldukları, özellikle Reading’in üniversite ve öğrenci şehri olmasından kaynaklanan öğrencilere karşı belirgin bir anlayış ve sevgi var.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.