University of Nottingham Öğrenci İzlenimleri
Program: MSc Chemistry (by Research)
Tarih: 2017-18 Akademik Eğitim Dönem
University of Nottingham Scholarship

İngiltere’de master eğitimi almayı ve sonrasında burs başvurusu yapmak isteyen adaylara en büyük tavsiyem, lisans okurken not ortalamanızı mümkün olduğu kadar yüksek tutmaya çalışın. Çünkü burs konusunda gerçekten önemli bir etken. Bunun yanında kendinizi, amaçlarınızı ve ileriye yönelik planlarınızı yazı dilinde iyi ifade etmeniz ve tutarlı cevaplar vermeniz de, en az not ortalamanız kadar önemli.

Program: BA/BSc Psychology
Tarih: 2018-19 Akademik Eğitim Dönem

UK eğitimi düşünen adaylara tavsiyem, kampüs hayatını yaşamak isteyen öğrenciler için Nottingham’ın çok iyi bir seçenek olabileceği. Gerçekten güzel ve büyük bir kampüsü var, her şeyi bulmak mümkün. Eğitim sisteminden de ben bireysel olarak memnunum.

Program: MSc Advanced Dietetic Practice
Tarih: 2016-17 Akademik Eğitim Dönemi
Nottingham - Turkey Masters Scholarship

British Side bana bu süreçte çok yardımcı oldu. Özellikle Selin Akçay’a yardımlarından dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Kendisi, bu zorlu ama bir o kadar da heyecanlı süreçte sonsuz desteğini ve güler yüzünü hiç eksik etmedi.

Program: MSc International Business
Tarih: 2016-17 Akademik Eğitim Dönemi
Nottingham - Turkey Masters Scholarship

Fırsatları değerlendirmek gerektiğine inanıyorum. Denemekten asla zarar gelmez. Evet, mesela İngiltere burs vermek için çoğu zaman iddialı birtakım tecrübe ya da ilave birşeyler bekliyor ama başvurabileceğiniz çok seçenek var.

Program: LLB Law
Tarih: 2015-2016 Akademik Eğitim Dönemi

University of Nottingham’ı, hem akademik açıdan, hem de sunduğu fırsatlar açısından çok başarılı bir üniversite olduğu için tercih ettim.
Program: LLM International Law
Tarih: 2013 - 2014 Akademik Eğitim Dönemi
MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Yurtdışı Bursları

Türkiye’deki dil kursu sürecinde, diğer MEB bursiyeri arkadaşlardan aldığım olumlu yorumlar üzerine British Side ile görüşmeye karar verdim. Spesifik alanımla ilgili olarak (International Law) bilgi ve deneyimleri beni kendilerine hayran bıraktı.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.