SOAS, University of London Öğrenci İzlenimleri
Program: MSc International Politics
Tarih: 2011 - 2012 Akademik Eğitim Dönemi
Jean Monnet Burs Programı

SOAS, çok fazla seslendirilmeyen bakış açılarının buluştuğu, sadece Orta Doğu’dan değil, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere birçok coğrafyadan öğrenciyi bir araya getiren, protestoların ve tabii partilerin eksik olmadığı, kantininde al-Jazeera izlenen, ilgilendiği coğrafyalarda ne yaşanıyorsa birebir derslere aksettiren ve sizi sürekli düşünmeye zorlayan bir okul.

Program: MA International Law
Tarih: 2010 - 2011 Akademik Eğitim Dönemi
Jean Monnet Burs Programı

2-3 ay içinde alıştıktan sonra insanların niye Londra’yı bu kadar sevdiklerini anlamaya başladım. Tüm dükkan ve kafelerin akşam 6’da kapandığı ve her şeyin inanılmaz pahalı olduğu doğru ama Londra bu kusurlarını en güzel parkları, sokak partilerini, dolup taşan pub’larını ve dünyanın en iyi niyetli insanlarını (hiçbir zaman bavulunuzu yalnız taşımıyorsunuz!) karşınıza çıkararak telafi ediyor.

Program: BA Politics
Tarih: 2009 - 2010 Akademik Eğitim Dönemi

Özellikle teorik yaklaşımların pratiğe dönüşmesinde üniversitenin Londra’nın merkezinde bulunuşu, University of London üyesi oluşu ve kalıpların dışından dünyayı görmeye çalışan öğrencileriyle SOAS, herkesin kendinden bir şey bulabileceği bir ortam.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.