Queen Mary, University of London Öğrenci İzlenimleri
Program: LLB Law
Tarih: 2018 - 2019 Akademik Eğitim Dönemi

Okulda ve bölümde diğer Londra okullarına kıyasla çok fazla Türk bulunmaması yabancı insanlarla kaynaşmayı daha kolay kılıyor ve bu sebeple okulumdan çok memnunum... Ben bu sene Queen Mary’nin Legal Advice Center adlı hukuk kliniğinde note taker olarak çalışıyorum ve bu sayede doğu Londra’dan free legal aid almak için başvuran insanlarla birebir kontak kurabiliyorum. 

Program: MSc Mental Health: Psychological Therapies
Tarih: 2013 - 2014 Akademik Eğitim Dönemi

Eğitim ve iş olanakları bir yana Londra beni büyüledi. Tarihin kokusu her adımınızda yanınızda, yemyeşil parkları ve bitmek bilmeyen her gününüzü dolduran aktivitesi ile Londra yaşamak adına benim için biçilmiş bir kaftan oldu.

Program: MA International Relations
Tarih: 2014 - 2015 Akademik Eğitim Dönemi
Jean Monnet Burs Programı

Queen Mary Üniversitesi’ni seçmemin temel nedeni Londra’da olması. Londra dünyanın en önemli şehirlerinden biri. Uluslararası ilişkiler anlamında pek çok think-tanki bünyesinde barındırıyor ve çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

Program: LLM
Tarih: 2010 - 2011 Akademik Eğitim Dönemi
Jean Monnet Burs Programı

Queen Mary’nin özellikle hukuk alanındaki yükselen çizgisi ve İngiltere’nin en iyi okulları arasında yüksek sıralarda bulunması karar vermeme yardımcı oldu. Akademik kadrosu, master öğrencilerine sundukları yüz elliye yakın ders seçeneği, dersleri seçmeden önce tanıdıkları deneme süreci, tez konusunda tanıdıkları serbesti, eğitime çok profesyonel yaklaşmaları, çok ileri seviyedeki kütüphane ve kaynak imkanları buraya geldikten sonra ne kadar iyi bir seçim yaptığımı anlamamı sağladı.

Program: LLM
Tarih: 2013 - 2014 Akademik Eğitim Dönemi

Okul seçimi konusunda kararsız kalanlara Queen Mary’nin Hukuk alanında çok iyi olduğunu ve burada şimdiye kadar tanıştığım kişilerin çoğunun LL.M yapmak için geldiğini söyleyebilirim.

Program: MSc Sustainable Energy Systems
Tarih: 2011 - 2012 Akademik Eğitim Dönemi

Şu anda Queen Mary, University of London'da Yenilenebilir Enerji Sistemleri üzerine yüksek lisansımı yapmaktayım ve her şeyden gerçekten çok memnunum.

Program: MSc International Business
Tarih: 2012 - 2013 Akademik Eğitim Dönemi

Eğitimin yanı sıra okulun şehrin merkezine yakınlığı, Londra’nın eğlenceli ve hareketli oluşu, ulaşım imkânlarının çeşitliliği ve kolay olması burada master yapmayı cazip kılan diğer etmenlerin başında geliyor.

Program: LLM in Comparative and International Dispute Resolution
Tarih: 2012 - 2013 Akademik Eğitim Dönemi

Londra’yı tercih sebebim eğitim fırsatı sunan diğer ülkelere nispeten daha canlı ve sosyal imkânları daha yoğun bir hayat sunan ve çok kültürlü bir yapıya sahip bir şehir olmasıydı. Ayrıca İngiltere’deki eğitim sisteminin araştırmaya daha sevk edici olması da bir başka sebepti.

Program: LLM
Tarih: 2012 - 2013 Akademik Eğitim Dönemi

Ülkenin düzeni, sağladığı olanaklar, yaşam konusundaki rahatlığı ve güven oluşturması beni İngiltere’ye, Hukuk alanında ün salmış olması da beni Queen Mary Üniversitesi’ne yönlendirdi.

Program: MSc Business Finance
Tarih: 2013 - 2014 Akademik Eğitim Dönemi

Queen Mary'i prestiji ve şehrin içinde bir kampüs üniversitesi olması sebebiyle tercih ettim. Şehir içindeki diğer üniversitelerin yapısındansa geniş bir kampüse sahip olması ve bunun diğer kampüs okulları gibi şehrin merkezinden uzakta değil, çok yakın ve kolay ulaşılabilir bir yer olması benim için önemliydi.

Program: LLM
Tarih: 2009 - 2010 Akademik Eğitim Dönemi
Jean Monnet Burs Programı

Başvurduğum okullardan kabul gelmesine rağmen Queen Mary öncelikli tercihim oldu. LLM seçenekleri diğer okullardan daha fazla, dersler ve içerikleri oldukça zengindi.

Program: MSc Finance and Economics
Tarih: 2010 - 2011 Akademik Eğitim Dönemi

Şu an MSc Finance and Economics bölümünde olduğum okulumdan ve Londra’dan çok memnunum. İstanbul sonrası yine büyük ve kozmopolit bir şehirde yaşamak çok heyecan verici bir deneyim.

Program: LLM
Tarih: 2011 - 2012 Akademik Eğitim Dönemi
Jean Monnet Burs Programı, Queen Mary Scholarship

Queen Mary'nin LLM programından son derece memnunum; eğitmenlere erişim oldukça kolay, kütüphane olanakları gelişmiş, kariyer merkezi ise sürekli toplantılar düzenleyerek interaktif şekilde geleceğinizi yönlendirmek için emek harcıyor.

Program: LLM
Tarih: 2008 - 2009 Akademik Eğitim Dönemi
Queen Mary Scholarship

Benim hedefimde özellikle eğitim kalitesi açısından alanında gerçekten ünlü olan Queen Mary College’da LLM yapabilmek vardı.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.