Cardiff University Öğrenci İzlenimleri
Program: LLM Human Rights Law
Tarih: 2015 - 2016 Akademik Eğitim Dönemi
MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Yurtdışı Bursları

Yurtdışı başvuru sürecinde kafamı karıştıran tüm sorularımı büyük bir sebatla cevaplayan, beni sakinleştiren ve karar vermemi kolaylaştırmak için sorduğum sorunun cevabından daha fazlasını veren hep Melisa Hanım’dı.
Program: LLM Law
Tarih: 2012 - 2013 Akademik Eğitim Dönemi

Seçtiğim derslerde ortalama 25-30 kişi var. Dersler çoğunlukla konu hakkında kısa bir bilgi aldıktan sonra küçük gruplara ayrılıp belirli sorular üzerinde konuşarak geçiyor, bunun faydalı bir sistem olduğunu düşünüyorum. Cardiff Üniversitesi sosyal olanaklar açısından da başarılı, öğrenci kulüpleri oldukça aktif.
Program: MSc Psychiatry
Tarih: 2011 - 2012 Akademik Eğitim Dönemi

Cardiff, her şeyin yürüme mesafesinde olduğu, tarihin kokusunu hala alabildiginiz, yemyeşil parklarıyla kaleleriyle ve Millenium Stadium’u ile bilinen bir başkent. Cardiff Universitesi öğrencisine değer veren ve akademik, sosyal her şeyi ama her şeyi öğrencisine sunan çok gelişmiş ve modern bir okul. Bir buçuk aydır buradayım ve verdiğim kararın ne kadar isabetli olduğunu görüyorum.

Program: MSc Strategic Marketing
Tarih: 2010 - 2011 Akademik Eğitim Dönemi

Cardiff şehir olarak çok canlı ve hareketli, ben daha küçük ve durgun bir şehir beklerken Cardiff gibi bir şehirle karşılaşınca çok şaşırdım ve sevindim. Cardiff University’i seçtiğim için çok mutluyum.
Program: LLM International Commercial Law
Tarih: 2010 - 2011 Akademik Eğitim Dönemi

İsteklerime uygun olarak, British Side tarafından önerilen 7 ayrı ve hepsi gayet seçkin üniversite arasından Cardiff Üniversitesi benim tercihim olmuştu. Gideceğim şehirde yaşam yoğun ve kalabalık olmasın istemiş ancak sosyal olanakları yüksek ve mesleğim olan avukatlık nedeniyle hukuk alanında isim sahibi bir üniversite istiyordum. Aynen öyle oldu.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.