City, University of London Öğrenci İzlenimleri
Program: MBA
Tarih: 2015 - 2016 Akademik Eğitim Dönemi


CASS Business School, MBA alanında yapılan sıralamalarda Avrupa’nın en iyi okulları arasında yer alıyor. Okulun çok merkezi bir konumda olması hem öğrenciler, hem de akademisyenler için cazibesini arttırıyor.

Yurtdışında yüksek lisans yapmak hem eğitim, hem de sosyal hayat açısından çok güzel bir fırsat. Eğer bu fırsatı MBA yaparak değerlendirmek isterseniz yoğun bir tempoya hazırlıklı olun. Grup çalışmaları, sunumlar, eğitimler ve okul dışı sosyal aktiviteleri ile MBA programları son derece interaktif geçiyor. İyi bir okulda eğitim alan bir MBA öğrencisinin sıkılmak için çok fazla vaktinin olacağını zannetmiyorum. Londra gibi büyük bir finans merkezinde, finans şirketlerinin merkezlerine çok yakın bir konumda olması nedeniyle okulun iş dünyasındaki bilinirliği iyi durumda.

Londra, Dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri. CASS MBA’de bu sene 30’dan fazla ülkeden gelen 73 adet öğrenci bulunuyor. Dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla birlikte çalışmayı ve bir arada vakit geçirmeyi, bu programın en önemli kazanımlarından biri olarak görüyorum.

Son olarak master başvuru sürecindeki gayretlerinden ve katkılarından dolayı Selin Akçay’a teşekkür etmek istiyorum. Başvuruları kendi başınıza yapmanız mümkün olsa da, bu süreçte profesyonel bir yardım almanın işleri ne kadar kolaylaştırdığını denemeden bilemezsiniz. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi yapmayı düşünen herkese başarılar diliyor ve okullara başvuru sürecinde British Side ile iletişim kurmayı tavsiye ediyorum.

CASS Business School ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler için e-mail adresim:

e.ozbalci@gmail.com

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.