King's College London: Global Internship Programı

Öğrencilerimizin King’s College London’i tercih sebepleri arasında okulun akademik başarısının yanı sıra kendi öğrencilerini profesyonel hayata hazırlayan farklı programlar sunması da çok cazip gelmektedir.
Global Internship; King’s College London’ın halihazırda kendi öğrencilerine özel olarak hazırladığı uluslararası bir staj programıdır.  Bu dünya çapında staj programının beş amacı bulunmaktadır: Uluslararası bir bağlantı kurmak, aktarılabilir beceriler geliştirmek, iş başvurularında etki sağlamak kültürel farkındalık, edilen bilgiyi kullanmak.
Sadece kaliteli bir derece ile mezun olmak profesyonel hayatta artık yeterli olmamaktadır. Bu sebeple uluslararası çalışma deneyimi, dil becerileri ve çok kültürlü bilinç, öne çıkmak isteyen öğrenciler için bir şart haline gelmiştir.

 

Program Hakkında

King’s öğrencilerine, 7 ülkede bulunan 10 farklı şehirde sunulan Global Internship programı sayesinde seyahat ederken profesyonel iş tecrübesi edinmeleri adına çok güçlü bir imkân sağlamaktadır. Bu program her fakülteden, her seviyedeki öğrenciye açıktır. King’s farklı alanlardaki başvuruları desteklemekte ve genişleyen katılımı aktif olarak desteklemektedir.

 

Program Başlıkları

Öğrenciler üç farklı başlık altında bu programa dâhil olabilir:
•    External Providers
•    Global Employers
•    Self Sourced
External Providers ya da 360 Support başlığı altında öğrenciler King’s haricindeki sağlayıcılar tarafından sunulan staj programlarına katılabilirler. Bu program kapsamında öğrencilerin konaklamasının düzenlenmesi, vize başvurularının yönlendirilmesi ve yurt dışındaki arkadaşları ve sınıf arkadaşları için düzenli sosyal etkinlikler sunmanın yanı sıra öğrencilere kapsamlı bir destek paketi sunmaktadırlar.
Global Employers seçeneği öğrenciler mesleki gelişimlerinin yanı sıra heyecan verici yeni kültürleri ve hedefleri keşfetme fırsatı yakalarlar. Bu kapsamdaki staj King’s College London tarafından sağlanmaktadır ancak görüşmeler sonrasında nihai karar işverenler tarafından verilmektedir.
Self Source seçeneğinde ise sektörel anlamda ne istediğini bilen öğrencilere çok uygundur. Öğrenciler stajlarını kendileri bulmakta, King’s kariyer merkezi bu aramayı yapmasında öğrencilere yararlı bir araç olmaktadır.

External Providers için 150, Self-Sourced içinse 100 kontenjan bulunmaktadır. Global Employers imkânları içinse King’s her başvuruyu ayrı ayrı değerlendirmektedir.

Daha Fazla Bilgi için...

Programla ilgili önemli tarihler, ülkeler, ortak şirketler gibi bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz;
https://www.kcl.ac.uk/campuslife/services/careers/Jobs-Opportunities/Internships/Global-Internships-Programme/Global-Internships-Programme.aspx

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.